استخدام کاشی کار در سال ۱۴۰۳

استخدام کاشی کار استخدام سرامیک کار استخدام کارگر مسلط به کاشی کاری استخدام کارگر مسلط به سرامیک کار نصاب کاشی ناب سرامیک استخدام سنگ کار اگهی استخدام کاشی کار در سال ۱۴۰۳

سامانه استخدام نیرو در نظر دارد جهت تکمیل کادر نیروی انسانی درخواستی کارفرمایان اقدام به جذب نیرو جهت فعالیت به عنوان کاشی کار نماید.

لذا متقاضیان به همکاری می توانند از طریق سامانه استخدام نیرو فرم درخواست همکاری خود را تکمیل و ارسال نمایند.

 


 

فهرست مطالب شغل کاشی کار و سرامیک کار

 

معرفی شغل کاشی کار

کاشی و سرامیک در ساختمان سازی و یا مرمت و بازسازی ابنیه ها کاربرد های بسیاری دارد. کاشی به دلیل ضد آب بودن و همچنین نظافت آسان در آشپزخانه، حمام و دستشویی و حتی در کف سازی بسیاری از فروشگاه ها و مغازه ها به کار میروند.

کاشی‌کار کسی است که سطح دیوارها و یا کف ساختمان‌ها را با کاشی می‌پوشاند. کاشی‌کار با توجه به نظر مشتری و هزینه‌ای که در اختیار او قرار می‌دهد، طرح و نقشه کاشی را انتخاب می‌کند سپس با ابزارها و مصالح مخصوص، سطح زیرین را آماده کرده، کاشی‌ها را نصب می‌کند و سرانجام با دوغاب‌ریزی و آب‌بندی کاشی‌ها را تثبیت می‌کند.

 

تحصیلات مورد نیاز شغل کاشی کار

شغل کاشی کاری و سرامیک کاری نیاز به تحصیلات خاصی ندارد و این شغل نیز مانند بسیاری از مشاغل ساخت و ساز یک دانش کاملا تجربی و عملی است لیکن رشته سنگ کاری و کاشی کاری در هنرستان های فنی و حرفه ای برای علاقه مندان به آن ارائه می گردد که متقاضیان میتوانند پس از گذراندن دوره و کاراموزی آماده ورود به بازار کار این شغل شوند.

 

نحوه ورود به شغل کاشی کار

برای اینکه کاشی کار شوید بهترین راه آن است که مدتی را در کنار یک استاد کاشی کار به آموزش بپردازید. در این مدت علاوه بر اینکه اصول را به شکل عملی می آموزید کم کم کارهایی هم به شما سپرده می شود. در ابتدا ممکن است کارهای غیر تخصصی تر و ساده تر را به شما بدهند اما همین که اصول را آموختید می توانید با کمک استاد کار خود کار اصلی را هم بدست بگیرید و در نهایت خودتان کاشی کار شوید.

راه حل دیگر ورود به این کار شرکت در کلاس های فنی کاشی کاری زیر نظر سازمان فنی حرفه ای کشور است. در این دوره ها شما اصول کار را می آموزید ولی لازم است مدتی را هم کنار استاد به شکل عملی کار کنید. تنها برتری در این روش آن است که شما زودتر می توانید وارد بازار کار شوید و طول دوره کارآموزی شما کوتاه تر می شود.

 


 

مهارت های مورد نیاز شغل کاشی کار

مهارت های سخت

 • آشنایی با مواد و ابزار های کاشی کاری
 • کار با ابزار های مختلف کاشی کاری
 • توانایی انجام محاسبات و برش دقیق کاشی و سرامیک ها
 • توانایی انجام کار در شرایط آب و هوایی مختلف
 • توانایی انجام کار فیزیکی 
 • توانایی انجام کار در ارتفاع
 • آشنایی با طرح ها و کاشی های جدید
 • آشنایی با اشکال هندسی و محاسبه مساحت آنها
 • آشنایی با اصول کمک های اولیه در کارگاه 

مهارت های نرم

دقت و ریز بینی – کارتیمی – مدیریت استرس – مهارت در گوش دادن – خلاقیت و نوآوری – رهبری و مدیریت – برنامه ریزی – اعتماد به نفس – مسئولیت پذیری – مهارت های ارتباطی – زبان بدن – گزارش نویسی – تعامل و گفتگو – حل مسئله – حل تعارض – انتقاد پذیری – مدیریت زمان – وقت شناسی – خوش قولی – مدیریت بحران – ریسک پذیری

 

وظایف و مسئولیت های شغل کاشی کار

 • انبار کردن کاشی ها و سرامیک ها 
 • رعایت اصول ایمنی و بهداشتی حین کار
 • آشنایی با نحوه بارگیری کاشی ها
 • پوشش لباس مناسب از قبیل عینک، کفش، دستکش و لباس مخصوص
 • تحویل به موقع کار به مشتریان 
 • برآورد هزینه قبل از انجام کار 
 • ارائه مشاوره های لازم به مشتریان
 • حضور به موقع و مداوم در محل کار به منظور اتمام سریعتر پروژه
 • جمع آموری ابزار و وسایل و نظافت محل کار
 • دوغاب ریزی و تراز کردن

 

پیشرفت و ارتقا در شغل کاشی کار

شغل کاشی کاری از جمله مشاغل هنری و ساختمانی می باشد که داشتن تجربه و خلاقیت در آن بسیار مهم می باشد. کاشی کار ها میتوانند با ساختمان ساز ها فعالیت نموده و با چندین ساختمان ساز برای دریافت پروژه های متنوع همکاری نزدیک داشته باشند.

 


 

مطلوبیت و محدودیت های شغل کاشی کار

مطلوبیت

شغل کاشی کاری نیز مانند بسیاری از مشاغل دیگر دارای مزایا و معایب خاص خود می باشد. کاشی کاری حرفه ای تجربی محسوب میگردد که به مدرک تحصیلی دانشگاهی نیاز ندارد و بسیاری از افراد فعال در این شغل تحصیلات مرتبط ندارند. در صورتی که در این شغل حرفه ای باشید، درآمد بسیار بالایی خواهید داشت. امروزه افزایش ساختمان سازی باعث شده است تا بازار کار این شغل بسیار پر رونق باشد. 

محدودیت

از محدودیت های شغل کاشی کاری میتوان به عدم برخورداری از امنیت شغلی، نداشتن بیمه، فعالیت فیزیکی سنگین در طول روز و کار با ابزار برش مانند فرز اشاره کرد.

 

بازار کار و فضای شغل کاشی کار

کاشی کار ها میتوانند به صورت های مختلفی در بازار کار فعالیت کنند. برخی از کاشی کار ها با شرکت های ساختمانی، مشاغل و افراد مختلف به صورت قرار دادی کار میکنند و برخی دیگر در شرکت های پیمانکاری فعال در زمینه ساخت و ساز استخدام میشوند. بسیاری از کاشی کار ها با ساختمان ساز ها در ارتباط کاری قرار داشته و کاشی کاری ساختمان را برای آنها انجام میدهند و دستمزد خود را به صورت روزمزد یا متری دریافت میکنند. در کل میتوان گفت که بازار کار این شغل مستقیما به میزان ساخت و ساز و بازسازی ساختمان ها ارتباط دارد و نسبتا شغل پر درامد و پر رونقی می باشد.

 

تیپ شخصیت مناسب شغل کاشی کار

یکی از فاکتور های تعیین کننده موفقیت یا عدم موفقیت در یک شغل، تناسب روحیه و شخصیت افراد با آن شغل است لذا دانستن این مهم میتواند کمک بسیاری به موفقیت افراد در آینده شغلیشان داشته باشد. تیپ شخصیتی مناسب متقاضیان شغل کاشی کار بر اساس تیپ های شخصیتی MBTI عبارت است از:

 • ISFJ
 • ISFP

 

 

استخدام کاشی کار سرامیک کار

 


 

شرکت ها و کارفرمایان همچنان در زمینه شغل مذکور خواهان استخدام نیروهایی با تخصص های زیر هستند :

استخدام بنا و کارگر ماهراستخدام نماکار نماسازاستخدام بتونه کار کارگر ماهراستخدام سنگ کار نماسازاستخدام گچ کار گچ بر

 

مدرک تحصیلی مورد نیاز جهت استخدام به عنوان کاشی کار :

زیر دیپلم (سیکل)دیپلمکاردانی (فوق دیپلم)کارشناسی (لیسانس)کارشناسی ارشد (فوق لیسانس)دکترا و بالاتر

 

کارفرمایان در استان های زیر به دنبال جذب نیروی کاشی کار هستند:

آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی ، اردبیل ، اصفهان ، البرز ، ایلام ، بوشهر ، تهران ، چهارمحال بختیاری ، خراسان جنوبی ، خراسان رضوی ، خراسان شمالی ، خوزستان ، زنجان ، سمنان ، سیستان و بلوچستان ، فارس ، قزوین ، قم ، کردستان ، کرمان ، کرمانشاه ، کهکیلویه و بویر احمد ، گلستان ، گیلان ، لرستان ، مازندران ، مرکزی ، هرمزگان ، همدان ، یزد

 

استخدام کاشی کار استخدام سرامیک کار استخدام کارگر مسلط به کاشی کاری استخدام کارگر مسلط به سرامیک کار نصاب کاشی ناب سرامیک استخدام سنگ کار اگهی استخدام کاشی کار

 

بخشی از خدمات سامانه استخدام نیروی انسانی :

در سامانه استخدام نیرو مشاغل بر اساس دسته بندی و نمایش ویژگیهای شغلی، بطور دقیق با تمام جزئیات درج می گردند. کارفرمایان با مراجعه به سایت و ایجاد آگهی استخدام، می توانند طبق فرمت از پیش تعیین شده اقدام به تکمیل فرمهای استخدام نمایند.

ارسال خودکار رزومه شما به تمامی شرکت هایی که به دنبال استخدام کاشی کار هستند

رزومه شما برای تمامی شرکت ها که نیاز به کاشی کار و به شخصی با تخصص های شما دارند ارسال خواهد شد و کارفرمایان پس از بررسی رزومه شما با شما تماس خواهند گرفت.

دریافت آگهی های استخدام مرتبط با رزومه

با ثبت رزومه میتوانید تمامی فرصت های شغلی منتشر شده در دسته ی کاشی کار را که مطابق رزومه شما هستند دریافت کنید.

ایجاد صفحه اختصاصی رزومه و انتشار در بانک رزومه

با ثبت نام و ایجاد رزومه در سامانه، رزومه شما در بانک رزومه منتشر شده و در دسترس تمامی کارفرمایانی که متقاضی نیرو با تخصص شما هستند قرار می گیرد.