استخدام نظافتچی در سال ۱۴۰۳

استخدام نظافتچی استخدام کارگر ساده استخدام کارگر نظافتچی استخدام کارگر نظافت استخدام کارگر برای انجام کار نظافت استخدام نظافتچی با مهارت بالا استخدام تمیز کار در سال ۱۴۰۳

سامانه استخدام نیرو در نظر دارد جهت تکمیل کادر نیروی انسانی درخواستی کارفرمایان اقدام به جذب نیرو جهت فعالیت به عنوان نظافتچی نماید.

لذا متقاضیان به همکاری می توانند از طریق سامانه استخدام نیرو فرم درخواست همکاری خود را تکمیل و ارسال نمایند.

 


 

فهرست مطالب شغل نظافتچی

 

معرفی شغل نظافتچی

نظافت و تمیز بودن یک ساختمان برای همه ی اهالی یک ساختمان حائز اهمیت می باشد. به همین جهت نیاز است تا مدیران ساختمان به طور منظم به تمیز بودن آن توجه کرده و در مواقع مورد نیاز از خدمات نظافتچی ها برای نظافت ساختمان خود بهره ببرند.

نظافتچی ها بایستی مهارت های مناسبی در زمینه شست و شو و نظافت تمامی اماکن داشته و افراد مسئولیت پذیر، قابل اعتماد و خوش قولی باشند. 

نظافت چی ها ممکن است به صورت های مختلف فعالیت کنند؛ برخی از آنها استخدام میشوند و برخی دیگر فقط به صورت آزاد و پروژه ای فعالیت میکنند.

 

تحصیلات مورد نیاز شغل نظافتچی

شغل نظافتچی نیاز به تحصیلات خاصی ندارد و صرفا داشتن سواد پایه خواندن و نوشتن برای ورود به این شغل کفایت میکند.

 

نحوه ورود به شغل نظافتچی

نظافتچی ها میتوانند در شرکت های نظافتی استخدام شده و یا به صورت آزاد و پروژه ای فعالیت کنند. قبل از هر استخدام میزان مهارت های افراد از طریق مصاحبه سنجیده میشود.

 

مهارت های مورد نیاز شغل نظافتچی

مهارت های سخت

 • مهارت در تمیز کاری شیشه ها و پنجره ها در ارتفاع
 • مهارت در کار با مواد شوینده سمی و اسیدی
 • مهارت در جارو کردن
 • مهارت در دستمال کشی و گرت گیری
 • مهارت در شست و شوی لباس 
 • مهارت در شست و شوی حیاط
 • سلامت جسمانی کامل
 • توانایی انجام کار فیزیکی
 • توانایی انجام کار های نظافتی در ارتفاع

مهارت های نرم

دقت و ریز بینی-کارتیمی-مهارت در گوش دادن-برنامه ریزی-اعتماد به نفس-مسئولیت پذیری-مهارت های ارتباطی-مهارت فروش-حل تعارض-انتقاد پذیری-مدیریت زمان-وقت شناسی-خوش قولی-مدیریت بحران-ریسک پذیری-قابل اعتماد بودن-صداقت و درستکاری

 


 

وظایف و مسئولیت های شغل نظافتچی

نظافتچی بسته به محل فعالیت خود وظایف متنوعی دارد که در زیر به آنها اشاره شده است:

 • نظافت ساختمان ها و راه پله ها به صورت منظم و طبق برنامه زمانی
 • نظافت وسایل و تجهیزات مانند کمد ها و میز ها
 • شست و شوی حیاط 
 • شست و شوی سرویس های بهداشتی
 • رعایت نکات ایمنی و بهداشتی
 • پر کردن مایع دستشویی 
 • تعویض ملحفه و روتختی واحد ها (نظافتچی هتل و مهمان خانه)
 • خالی کردن سطل های زباله
 • تمیز کردن شیشه ها
 • نگهداری از سالمند
 • خرید وسایل 

 

پیشرفت و ارتقا در شغل نظافتچی

نظافتچی ها میتوانند با استخدام در شرکت های نظافتی و استفاده از خدمات بیمه و مزایا و همچنین دریافت پروژه های کاری متنوع درامد بهتر و منظم تری داشته باشند.

 

مطلوبیت و محدودیت های شغل نظافتچی

مطلوبیت

شغل نظافت چی نیز مانند مشاغل دیگر دارای مزایا و معایب خاص خود می باشد. این شغل نیازی به مدرک تحصیلی خاصی نداشته و مناسب افرادی است که فاقد تحصیلات می باشند. همیشه و همواره به نیروی خدمتکار در سطح جامعه وجود داشته و میتوان گفت بازار کار مناسبی دارد.

محدودیت

نظافتچی ها غالبا به دلیل نداشتن سواد و تحصیلات عالی یا سرمایه مناسب مشغول انجام این کار هستند. این افراد از امنیت شغلی مناسبی برخوردار نیستند. نظافتچی ها بایستی بتوانند برای مدت طولانی فعالیت فیزیکی سنگین انجام داده و از سلامت جسمانی برخوردار باشند.

 

بازار کار و فضای شغل نظافتچی

شغل نظافتچی بازار کار مناسبی دارد و میتوان گفت همه ی ساختمان های تجاری، مراکز خرید، اداره جات، مدارس، ساختمان های مسکونی، شرکت های تولیدی و خدماتی و… نیاز به نیروی نظافتچی جهت تمیز کردن ساختمان ها و واحد ها را دارند. برخی از نظافتچی ها به صورت شرکتی فعالیت میکنند یعنی استخدام مراکز مختلف میشوند تا به نظافت اماکن مورد نیاز رسیدگی کنند و برخی دیگر به صورت پروژه ای و برای چند روز نظافت یک مکان را عهده دار میشوند. همچنین بسیاری از شرکت های نظافتی نیروی متعهد و مسئولیت پذیر جهت انجام امور نظافتی استخدام میکند و با دریافت پروژه درصدی از سود خود را از حق الزحمه کارگران بر میدارد.

 

تیپ شخصیت مناسب شغل نظافتچی

یکی از فاکتور های تعیین کننده موفقیت یا عدم موفقیت در یک شغل، تناسب روحیه و شخصیت افراد با آن شغل است لذا دانستن این مهم میتواند کمک بسیاری به موفقیت افراد در آینده شغلیشان داشته باشد. تیپ شخصیتی مناسب متقاضیان شغل نظافتچی بر اساس تیپ های شخصیتی MBTI عبارت است از:

 • ISTJ
 • ESTJ

 


 

استخدام نظافتچی و کارگر ساده

 

شرکت ها و کارفرمایان همچنان در زمینه شغل مذکور خواهان استخدام نیروهایی با تخصص های زیر هستند :

استخدام کارگر ساده و خدمتکار

 

مدرک تحصیلی مورد نیاز جهت استخدام به عنوان نظافتچی :

زیر دیپلم (سیکل)دیپلمکاردانی (فوق دیپلم)کارشناسی (لیسانس)کارشناسی ارشد (فوق لیسانس)دکترا و بالاتر

 


 

کارفرمایان در استان های زیر به دنبال جذب نیروی نظافتچی هستند:

آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی ، اردبیل ، اصفهان ، البرز ، ایلام ، بوشهر ، تهران ، چهارمحال بختیاری ، خراسان جنوبی ، خراسان رضوی ، خراسان شمالی ، خوزستان ، زنجان ، سمنان ، سیستان و بلوچستان ، فارس ، قزوین ، قم ، کردستان ، کرمان ، کرمانشاه ، کهکیلویه و بویر احمد ، گلستان ، گیلان ، لرستان ، مازندران ، مرکزی ، هرمزگان ، همدان ، یزد

 

استخدام نظافتچی استخدام کارگر ساده استخدام کارگر نظافتچی استخدام کارگر نظافت استخدام کارگر برای انجام کار نظافت استخدام نظافتچی با مهارت بالا استخدام تمیز کار

 

بخشی از خدمات سامانه استخدام نیروی انسانی :

در سامانه استخدام نیرو مشاغل بر اساس دسته بندی و نمایش ویژگیهای شغلی، بطور دقیق با تمام جزئیات درج می گردند. کارفرمایان با مراجعه به سایت و ایجاد آگهی استخدام، می توانند طبق فرمت از پیش تعیین شده اقدام به تکمیل فرمهای استخدام نمایند.

ارسال خودکار رزومه شما به تمامی شرکت هایی که به دنبال استخدام نظافتچی هستند

رزومه شما برای تمامی شرکت ها که نیاز به نظافتچی و به شخصی با تخصص های شما دارند ارسال خواهد شد و کارفرمایان پس از بررسی رزومه شما با شما تماس خواهند گرفت.

دریافت آگهی های استخدام مرتبط با رزومه

با ثبت رزومه میتوانید تمامی فرصت های شغلی منتشر شده در دسته ی نظافتچی را که مطابق رزومه شما هستند دریافت کنید.

ایجاد صفحه اختصاصی رزومه و انتشار در بانک رزومه

با ثبت نام و ایجاد رزومه در سامانه، رزومه شما در بانک رزومه منتشر شده و در دسترس تمامی کارفرمایانی که متقاضی نیرو با تخصص شما هستند قرار می گیرد.