استخدام ناخن کار در سال ۱۴۰۲

استخدام ناخن کار استخدام دستیار ناخن کار دستیار مبتدی ناخن کاری استخدام ناخن کار حرفه ای کارآموز مهارت بالا استخدام ناخنکار ماهر اگهی استخدام ناخن کار در سال ۱۴۰۲

سامانه استخدام نیرو در نظر دارد جهت تکمیل کادر نیروی انسانی درخواستی کارفرمایان اقدام به جذب نیرو جهت فعالیت به عنوان ناخن کار نماید.

لذا متقاضیان به همکاری می توانند از طریق سامانه استخدام نیرو فرم درخواست همکاری خود را تکمیل و ارسال نمایند.

 


 

فهرست مطالب شغل ناخن کار

 

معرفی شغل ناخن کار

اهمیت به زیبایی ناخن ها در خانم ها باعث شده است تا به شغل ناخن کاری بیش از پیش در فعالیت های حوزه ی زیبایی اهمیت داده شود. امروزه در بسیاری از سالن های زیبایی و آرایشگاه های زنانه خدمات مخصوص زیباتر شدن ناخن ها ارائه می شود.

ناخن کار ها غالبا مشتریان ثابتی در تمام فصول سال دارند و مانند شینیون کار ها و یا میکاپ کار ها که به صورت مقطعی و در زمان های خاصی مشتری دارند نیستند. مشتریان آنها بعد از حدود یک ماه یا سه هفته مجددا برای ترمیم مراجعه میکنند. این شغل مناسب افرادی است که اهمیت بسیاری به آراستگی و زیبایی میدهند و به فعالیت های زیبای و آرایشی علاقه دارند.

 

تحصیلات مورد نیاز شغل ناخن کار

ناخن کاری از جمله مشاغلی می باشد که نیاز به داشتن سواد و تحصیلات خاصی نیست. البته این بدان معنا نیست که هر کسی که به این شغل علاقه مند باشد میتواند در آن فعالیت کند، بلکه نیاز به کسب مهارت هایی دارد که برای این شغل لازم است.

 

نحوه ورود به شغل ناخن کار

همانطور که گفته شد ناخن کار ها نیاز به داشتن مدرک تحصیلی آکادمیک ندارند ولی لازم است که مهارت های مورد نیاز را از طریق شرکت در دوره های تخصصی کاشت ناخن کسب کنند. برخی از ناخن کار ها مهارت های ناخن کاری را به صورت تجربی و از کار کنار دست ناخن کاره ای حرفه ای کسب میکنند.

ناخن کار ها به صورت های مختلفی در بازار کار فعالیت میکنند. ناخن کار های مبتدی و تازه کار در کنار افراد حرفه ای تر و تحت نظر آنها کار میکنند و یا حتی برخی در منزل خود خدمات کاشت ناخن را ارائه میدهند. معمولا افرادی که در این زمینه حرفه ای هستند اقدام به تاسیس سالن های زیبایی شیک و مدرن میکنند.

 


 

مهارت های مورد نیاز شغل ناخن کار

مهارت های سخت

 • آشنایی با روش های کاشت ناخن
 • آشنایی با مانیکور خشک، مانیکور تر، پدیکور و کار با انواع قالب ها
 • مهارت در کار با UV، سوهان برقی و دیگر وسایل 
 • مهارت در ترمیم شکستگی ها
 • مهارت در کاشت بدون سوهان کشی
 • سوهانکشی اصولی و سرعتی
 • آشنایی با نحوه صحیح تیپ گذاری و آماده سازی بدون آسیب به ناخن طبیعی
 • آشنایی با اصول بهداشتی و ایمنی
 • جلوگیری از ایجاد قارچ در ناخن

مهارت های نرم

روانشناسی-دقت و ریز بینی – کارتیمی-مهارت در گوش دادن- خلاقیت و نوآوری- رهبری و مدیریت-برنامه ریزی- اعتماد به نفس-مسئولیت پذیری- مهارت های ارتباطی-مهارت فروش- زبان بدن- گزارش نویسی-تعامل و گفتگو-حل مسئله-حل تعارض- انتقاد پذیری-مدیریت زمان-وقت شناسی- خوش قولی-مدیریت بحران- ریسک پذیری

 

وظایف و مسئولیت های شغل ناخن کار

 • رعایت خوش رویی با مشتریان و نوبت دهی به آنها
 • ارائه مشاوره های لازم به مشتریان
 • انجام فعالیت کاشت و ترمیم ناخن ها
 • استفاده از مواد مرغوب و با کیفیت
 • تمیز کردن ناخن ها و سوهان کشیدن آنها
 • جلا دادن به ناخن ها
 • تعیین وقت بعدی برای مشتریان
 • رعایت نکات بهداشتی و نظم

 

پیشرفت و ارتقا در شغل ناخن کار

معمولا دوره های آموزش ناخن کاری چند مرحله و تحت عنوان های دوره مقدماتی و پیشرفته می باشد. لذا افرادی که میخواهند در انجام کاشت ناخن ماهر تر عمل کنند بهتر است که در تمام دوره ها شرکت کرده و پس از آن نیز مدتی را به عنوان کاراموز و کنار دست افراد حرفه ای تر فعالیت کنند. کسب تجارب و مهارت های کاری ضمن داشتن سرمایه کافی میتواند زمینه را برای راه اندازی سالن های زیبایی هموار کند.

 

مطلوبیت و محدودیت های شغل ناخن کار

مطلوبیت

شغل ناخن کاری نیز مانند مشاغل دیگر مزایا و معایب خاص خود را دارد. ناخن کار ها در صورتی که به این شغل علاقه داشته باشند، اصلا حوصله شان سر نمیرود زیرا از این کار لذت میبرند. ناخن کارها در تمامی فصول سال مشتریان دائم خود را دارند. این شغل نیازی به داشتن تحصیلات خاصی نمی باشد و درامد بسیار بالایی دارد.

محدودیت

ناخن کار ها ساعات کاری زیادی دارند و برخی از افراد معتقند که این کار شغل تمیزی نمیباشد. ناخن کار ها به دلیل خیره شدن به ناخن مشتریان ممکن است دچار ضعف قوای بینایی شده و رفته رفته مشکلات دیگری از قبیل کمر درد و گردن درد و دیگر دردهای مفصلی و عضلانی به سراغ آنها بیاید که ادامه فعالیت را برایشان سخت و دشوار کند.

 


 

بازار کار و فضای شغل ناخن کار

ناخن کار ها میتوانند به صورت های مختلفی در بازار کار فعالیت کنند. برخی از آنها در مراکز زیبایی، سالن های آرایشی و زیبایی فعالیت میکنند و برخی دیگر خود سالن زیبایی راه اندازی کرده و کسب درامد می نمایند. حتی برخی از ناخن کار های فوق حرفه ای به تدریس این هنر به هنرجویان میپردازند.

 

تیپ شخصیت مناسب شغل ناخن کار

یکی از فاکتور های تعیین کننده موفقیت یا عدم موفقیت در یک شغل، تناسب روحیه و شخصیت افراد با آن شغل است لذا دانستن این مهم میتواند کمک بسیاری به موفقیت افراد در آینده شغلیشان داشته باشد. تیپ شخصیتی مناسب متقاضیان شغل ناخن کار بر اساس تیپ های شخصیتی MBTI عبارت است از:

 • ISFP
 • ESFJ

 

 

استخدام ناخن کار آرایشگر

 

شرکت ها و کارفرمایان همچنان در زمینه شغل مذکور خواهان استخدام نیروهایی با تخصص های زیر هستند :

استخدام آرایشگر زنانه و مردانه

 


 

مدرک تحصیلی مورد نیاز جهت استخدام به عنوان ناخن کار :

زیر دیپلم (سیکل)دیپلمکاردانی (فوق دیپلم)کارشناسی (لیسانس)کارشناسی ارشد (فوق لیسانس)دکترا و بالاتر

 


 

کارفرمایان در استان های زیر به دنبال جذب نیروی ناخن کار هستند:

آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی ، اردبیل ، اصفهان ، البرز ، ایلام ، بوشهر ، تهران ، چهارمحال بختیاری ، خراسان جنوبی ، خراسان رضوی ، خراسان شمالی ، خوزستان ، زنجان ، سمنان ، سیستان و بلوچستان ، فارس ، قزوین ، قم ، کردستان ، کرمان ، کرمانشاه ، کهکیلویه و بویر احمد ، گلستان ، گیلان ، لرستان ، مازندران ، مرکزی ، هرمزگان ، همدان ، یزد

 

استخدام ناخن کار استخدام دستیار ناخن کار دستیار مبتدی ناخن کاری استخدام ناخن کار حرفه ای کارآموز مهارت بالا استخدام ناخنکار ماهر اگهی استخدام ناخن کار

 

بخشی از خدمات سامانه استخدام نیروی انسانی :

در سامانه استخدام نیرو مشاغل بر اساس دسته بندی و نمایش ویژگیهای شغلی، بطور دقیق با تمام جزئیات درج می گردند. کارفرمایان با مراجعه به سایت و ایجاد آگهی استخدام، می توانند طبق فرمت از پیش تعیین شده اقدام به تکمیل فرمهای استخدام نمایند.

ارسال خودکار رزومه شما به تمامی شرکت هایی که به دنبال استخدام ناخن کار هستند

رزومه شما برای تمامی شرکت ها که نیاز به ناخن کار و به شخصی با تخصص های شما دارند ارسال خواهد شد و کارفرمایان پس از بررسی رزومه شما با شما تماس خواهند گرفت.

دریافت آگهی های استخدام مرتبط با رزومه

با ثبت رزومه میتوانید تمامی فرصت های شغلی منتشر شده در دسته ی ناخن کار را که مطابق رزومه شما هستند دریافت کنید.

ایجاد صفحه اختصاصی رزومه و انتشار در بانک رزومه

با ثبت نام و ایجاد رزومه در سامانه، رزومه شما در بانک رزومه منتشر شده و در دسترس تمامی کارفرمایانی که متقاضی نیرو با تخصص شما هستند قرار می گیرد.