استخدام متخصص ویپ در سال ۱۴۰۳

استخدام متخصص ویپ voip استخدام کارشناس voip استخدام متخصص تجهیزات ویپ استخدام برنامه نویس voip developer programmer اگهی استخدام متخصص ویپ کارشناس ویپ در سال ۱۴۰۳

سامانه استخدام نیرو در نظر دارد جهت تکمیل کادر نیروی انسانی درخواستی کارفرمایان اقدام به جذب نیرو جهت فعالیت به عنوان متخصص ویپ نماید.

لذا متقاضیان به همکاری می توانند از طریق سامانه استخدام نیرو فرم درخواست همکاری خود را تکمیل و ارسال نمایند.

 


 

فهرست مطالب شغل کارشناس ویپ VOIP

 

معرفی شغل کارشناس VOIP

قبل از هر چیز بهتر است که بدانیم ویپ یا VOIP چیست؟ ویپ یا voice over internet protocol فناوری انتقال صدا روی پروتکل اینترنت می باشد که به نوع خاصی از فناوری های ارتباطی اشاره دارد و برای انتقال صدا و ویدیو از شبکه های مبتنی بر پروتکل اینترنت، مانند اینترنت استفاده میکند. VOIP با عنوان های تلفن آی پی، تلفن اینترنتی، تلفن پهنای باند، صدای پهن باند، تلفن تحت شبکه صدا روی پهن باند نیز شناخته میشوند.

امروزه اغلب کسب و کارها به برقراری ارتباطات جهانی نیاز دارند و استفاده از سیستم تلفن سنتی میتواند هزینه های زیادی برای آنها داشته باشد. بنابراین یک سیستم قابل اطمینان و پایدار VOIP این امکان را برای شرکت های بزرگ و کوچک فراهم میکند که یک ارتباط صوتی و تصویری با کیفیت داشته باشند.

غالبا شرکت هایی که در زمینه خدمات شبکه مخصوصا خدمات VOIP فعالیت می کنند با اتکا به تعدادی نیروی کارشناس تجهیزات VOIP که دارای تخصص و تجربه بالایی در نصب و راه اندازی این نوع تجهیزات هستند می کوشند تا پروژه های بزرگ خدمات راه اندازی VOIP را برای سازمانها و شرکت های معتبر اجرا نمایند.

 

تحصیلات مورد نیاز شغل کارشناس VOIP

اغلب فعالین در این شغل یعنی کارشناسان شبکه و کارشناسان ویپ از دانش آموختگان رشته های مهندسی کامپیوتر و IT می باشند. لذا دانش آموزان علاقه مند به این مشاغل میتوانند در هنرستان وارد رشته های مرتبط با کامپیوتر شده و پس از اتمام تحصیلات در مقطع متوسطه، وارد رشته مهندسی سخت افزار، نرم افزار یا فناوری اطلاعات در دانشگاه شوند. همچنین دانش آموزان رشته ریاضی و فیزیک نیز میتوانند از طریق شرکت در کنکور سراسری گروه ریاضی رشته مهندسی کامپیوتر و مهندسی IT را انتخاب نموده و موفق به اخذ مدرک کارشناسی و بالاتر شوند.

اما به یاد داشته باشید که تحصیلات دانشگاهی به طور کامل نمیتواند جوابگوی نیاز های بازار کار باشد و لازم است که به صورت دیگر مهارت های مورد نیاز را کسب نمود.

 

نحوه ورود به شغل کارشناس VOIP

علاقه مندان به این شغل میتوانند در دوره های تخصصی مانند دوره مایکروسافت MCSE , MCSA و همچنین دوره های سیسکو CCNA , CCNP  شرکت نموده تا بتوانند در مصاحبه های تئوری و عملی این شغل موفق عمل کنند. اغلب کارفرمایان نیاز به نیرو های متخصصی دارند که سابقه کار مرتبط نیز داشته باشند پس بهتر است که به عنوان کاراموز چند سالی فعالیت کاری مرتبط داشته باشید.

 


 

مهارت های مورد نیاز شغل کارشناس VOIP

مهارت های سخت

 • شناخت کامل تجهیزات VOIP و تسلط به مشخصات فنی آن ها
 • تسلط کامل به نصب و راه اندازی تجهیزات و سرویس های VOIP
 • داشتن روحیه کار تیمی و هماهنگی با دیگر همکاران
 • برخورداری از تجربه بالا در ارائه خدمات VOIP
 • آشنایی با نحوه راه‌ اندازی و پشتیبانی CALL CENTER
 • آشنایی کامل به شبکه های مایکروسافتی MCSE
 • تسلط به راه اندازی و مدیریت کردن سیستم های VOIP مانند FREE PBX, ELASTIX
 • آشنایی با سرویس های زیر ساختی مثل DHCP, DNS و…
 • توانایی تحلیل و عیب یابی سیستم و یا مشکلات پیکربندی
 • توانایی ارتقا یا به‌ روز رسانی تمامی سرویس‌ های ارتباطات یکپارچه
 • تسلط کامل به مجازی سازی

مهارت های نرم

دقت و ریز بینی-کارتیمی-مهارت در گوش دادن-خلاقیت و نوآوری-رهبری و مدیریت-برنامه ریزی-اعتماد به نفس-مسئولیت پذیری-مهارت های ارتباطی-مهارت فروش-گزارش نویسی-تعامل و گفتگو-حل مسئله-حل تعارض-انتقاد پذیری-مدیریت زمان-وقت شناسی-خوش قولی-مدیریت بحران-ریسک پذیری

 

وظایف و مسئولیت های شغل کارشناس VOIP

 • راه اندازی و پشتیبانی زیر ساخت های VOIP
 • نگهداری، راهبری و پشتیبانی CALL CENTER
 • اجرا، پشتیبانی و نگهداری سرویس ارتباطات یکپارچه مبتنی بر CISCO
 • اجرا، پشتیبانی و نگهداری مراکز تماس مبتنی بر CISCO و ELASTIX
 • به‌روزرساني مستندات لازم مرتبط با فرايند‌ها
 • پیگیری موارد قطعی یا مشکلات با مراکز مخابراتی یا زیرساخت
 • رفع مشکلات مشتریان VOIP NGN و SIP TRUNK و SMS
 • خرید تجهیزات ویپ مناسب و باکیفیت
 • ارائه گزارشات و مستندات مراحل اجرای پروژه نصب
 • نگهداری، عیب یابی و تعمیرات تجهیزات ویپ

 


 

پیشرفت و ارتقا در شغل کارشناس VOIP

اکثر کارفرمایان نیاز به نیروی متخصصی دارند که تجهیزات VOIP را به طور کامل بشناسد و به مشخصات فنی آنها تسلط کافی داشته باشد تا بتواند آنها را نصب و راه اندازی کند. به این منظور بهتر است تا حداقل یکی دوسال سابقه کار آموزی در شرکت های معتبر در این زمینه داشته باشید تا بتوانید از پس نیاز های کار بر آیید.

 

مطلوبیت و محدودیت های شغل کارشناس VOIP

مطلوبیت

شغل کارشناس ویپ نیز مانند مشاغل دیگر دارای مزایا و معایب خاص خود می باشد. مهم ترین مزیت این شغل تخصصی بودن آن است که باعث می شود همه افراد نتوانند در بازار کار جای متخصصان آن را بگیرند. همچنین درامد بالای این شغل و پیشرفت و گسترش به کار گیری این تجهیز در شرکت ها و سازمان های مختلف نیز از دیگر مطلوبیت های این شغل می باشد.

محدودیت

دروس دانشگاهی رشته های مهندسی کامپیوتر و زیر شاخه آن جوابگوی نیاز بازار کار نمیباشد و لازم است تا افراد علاقه مند به این شغل به طرق مختلف اعم از کاراموزی و شرکت در دوره های آموزشی مهارت های مورد نیاز بازار کار را یاد بگیرند. اکثر کارفرمایان موقع استخدام کارشناسان ویپ مصاحبه های تئوری و عملی مختلفی را انجام میدهند و معمولا از کارجو سابقه شغل قبلی در این زمینه می خواهند.

 

بازار کار و فضای شغل کارشناس VOIP

در طی سال های اخیر با ورود اتوماسیون سازی به سازمان ها، شرکت ها و کسب و کارهای مختلف، روند تازه ای در تولیدات و خدمات شرکت ها بوجود آمده که نهایتا سبب شده است تا به ارتباطات داخل سازمانی و مشتری مداری به سبکی نوین به صورت ویژه ای توجه گردد. در حال حاضر بسیاری از شرکت ها در راستای مدیریت مکالمات داخل سازمانی و مدیریت بهتر مشتریان خود، متقاضی راه اندازی مرکز تلفن VOIP در سازمان خود هستند و از همین رو اغلب شرکت های ارائه کننده خدمات ویپ در جهت خدمات دهی بهتر به سازمان ها، با استخدام کارشناس ویپ می کوشند تا نیروهای کار خود را افزایش دهند. از این رو بازار فرصت شغلی کارشناس VOIP امروزه بسیار مناسب میباشد و بر اساس پیش بینی ها با بالا رفتن استقبال سازمان ها و شرکت ها از سرویس VOIP نیاز به نیروی کارشناس ویپ در آینده نیز بیشتر گردد.

 

تیپ شخصیت مناسب شغل کارشناس VOIP

یکی از فاکتور های تعیین کننده موفقیت یا عدم موفقیت در یک شغل، تناسب روحیه و شخصیت افراد با آن شغل است لذا دانستن این مهم میتواند کمک بسیاری به موفقیت افراد در آینده شغلیشان داشته باشد. تیپ شخصیتی مناسب متقاضیان شغل کارشناس VOIP بر اساس تیپ های شخصیتی MBTI عبارت است از:

 • INTP
 • ISTP
 • INTJ

 


 

استخدام متخصص ویپ کارشناس voip

 

شرکت ها و کارفرمایان همچنان در زمینه شغل مذکور خواهان استخدام نیروهایی با تخصص های زیر هستند :

استخدام کارشناس امنیت متخصص امنیت

 

مدرک تحصیلی مورد نیاز جهت استخدام به عنوان متخصص ویپ :

زیر دیپلم (سیکل)دیپلمکاردانی (فوق دیپلم)کارشناسی (لیسانس)کارشناسی ارشد (فوق لیسانس)دکترا و بالاتر

 


 

کارفرمایان در استان های زیر به دنبال جذب نیروی متخصص ویپ هستند:

آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی ، اردبیل ، اصفهان ، البرز ، ایلام ، بوشهر ، تهران ، چهارمحال بختیاری ، خراسان جنوبی ، خراسان رضوی ، خراسان شمالی ، خوزستان ، زنجان ، سمنان ، سیستان و بلوچستان ، فارس ، قزوین ، قم ، کردستان ، کرمان ، کرمانشاه ، کهکیلویه و بویر احمد ، گلستان ، گیلان ، لرستان ، مازندران ، مرکزی ، هرمزگان ، همدان ، یزد

 

استخدام متخصص ویپ voip استخدام کارشناس voip استخدام متخصص تجهیزات ویپ استخدام برنامه نویس voip developer programmer اگهی استخدام متخصص ویپ کارشناس ویپ

 

بخشی از خدمات سامانه استخدام نیروی انسانی :

در سامانه استخدام نیرو مشاغل بر اساس دسته بندی و نمایش ویژگیهای شغلی، بطور دقیق با تمام جزئیات درج می گردند. کارفرمایان با مراجعه به سایت و ایجاد آگهی استخدام، می توانند طبق فرمت از پیش تعیین شده اقدام به تکمیل فرمهای استخدام نمایند.

ارسال خودکار رزومه شما به تمامی شرکت هایی که به دنبال استخدام متخصص ویپ هستند

رزومه شما برای تمامی شرکت ها که نیاز به متخصص ویپ و به شخصی با تخصص های شما دارند ارسال خواهد شد و کارفرمایان پس از بررسی رزومه شما با شما تماس خواهند گرفت.

دریافت آگهی های استخدام مرتبط با رزومه

با ثبت رزومه میتوانید تمامی فرصت های شغلی منتشر شده در دسته ی متخصص ویپ را که مطابق رزومه شما هستند دریافت کنید.

ایجاد صفحه اختصاصی رزومه و انتشار در بانک رزومه

با ثبت نام و ایجاد رزومه در سامانه، رزومه شما در بانک رزومه منتشر شده و در دسترس تمامی کارفرمایانی که متقاضی نیرو با تخصص شما هستند قرار می گیرد.