استخدام برنامه نویس پایتون در سال ۱۴۰۳

استخدام برنامه نویس پایتون استخدام برنامه نویس python دورکاری پاره وقت کاراموز برنامه نویس مسلط به پایتون python developer programmer زبان برنامه نویس پایتون در سال ۱۴۰۳

سامانه استخدام نیرو در نظر دارد جهت تکمیل کادر نیروی انسانی درخواستی کارفرمایان اقدام به جذب نیرو جهت فعالیت به عنوان برنامه نویس پایتون نماید.

لذا متقاضیان به همکاری می توانند از طریق سامانه استخدام نیرو فرم درخواست همکاری خود را تکمیل و ارسال نمایند.

 


 

فهرست مطالب شغل برنامه نویس پایتون Python

 

معرفی شغل برنامه نویسی پایتون

زبان برنامه نویسی پایتون یک زبان برنامه نویسی شی گرا، مفسر و اسکریپتی است که توسط گویدو وان راسوم در سال ۱۹۸۹ توسعه داده شد. پایتون از سینتکس ساده و خوانا برخوردار است و به عنوان یک زبان برنامه نویسی فشرده شده شناخته می‌شود. پایتون به دلیل قابلیت خوانایی بالا، کد نویسی ساده، قابلیت گسترش و پشتیبانی از بسیاری از کتابخانه ها و فریمورک های مختلف، به یکی از پر استفاده ترین زبان های برنامه نویسی در دنیا تبدیل شده است.

پایتون در بسیاری از حوزه های برنامه نویسی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این زبان در توسعه وب، علم داده، هوش مصنوعی، محاسبات علمی، تحلیل داده ها، امنیت و بسیاری حوزه های دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. پایتون به دلیل سادگی و قابلیت فهم بالا، برای آموزش برنامه نویسی به دانشجویان و علاقه مندان به برنامه نویسی نیز پیشنهاد می‌شود.

مزایای پایتون شامل سادگی و خوانایی بالا، کد نویسی سریع و آسان، پشتیبانی از بسیاری از کتابخانه ها و فریمورک ها، قابلیت گسترش و پشتیبانی از بسیاری از سیستم عامل ها است. همچنین پایتون یک زبان برنامه نویسی پر استفاده در حوزه هوش مصنوعی و یادگیری ماشین است. معایب پایتون شامل کند بودن در مقایسه با زبان های دیگر، استفاده از حافظه بالا و عدم پشتیبانی از بعضی از ویژگی های زبان های دیگر است.

پایتون برای همه افرادی که علاقه مند به برنامه نویسی هستند، مناسب است. این زبان برای دانشجویان، برنامه نویسان مبتدی و حرفه ای، دانشمندان داده و هوش مصنوعی، تحلیلگران داده و بسیاری از حوزه های دیگر مناسب است.

 

تحصیلات مورد نیاز شغل برنامه نویسی پایتون

علاقه‌مندان به یادگیری زبان‌ های برنامه‌نویسی مانند پایتون نیازی به تحصیلات دانشگاهی ندارند. بلکه بهترین روش یادگیری، خودآموزی و شرکت در دوره‌های آموزشی آزاد هر زبان برنامه‌نویسی می‌باشد. اما با توجه به اینکه رشته‌های مرتبط با حوزه کامپیوتر و IT با این شغل بسیار ارتباط نزدیکی دارند، پیشنهاد می‌گردد؛ افرادی که تمایل دارند تا در رشته تحصیلی متناسب با این شغل در دانشگاه تحصیلات داشته باشند، وارد یکی از رشته‌های زیر در دانشگاه شوند:

 • رشته مهندسی کامپیوتر و گرایش‌های آن مانند نرم‌افزار و سخت‌افزار
 • رشته فناوری اطلاعات یا IT

رشته مهندسی کامیپوتر و فناوری اطلاعات در حال حاضر تا مقطع دکتری در دانشگاه‌های ایران ارائه می‌گردد.

 

نحوه ورود به شغل برنامه نویسی پایتون

برای ورود به بازار کار به عنوان یک برنامه‌نویس پایتون، ابتدا باید مهارت لازم را در این زبان برنامه‌نویسی کسب کنید. برای این منظور، می‌توانید از منابع آموزشی آنلاین و آزاد مانند سایت‌های Codecademy، Udemy، Coursera و … استفاده کنید. همچنین شرکت در دوره‌های آموزشی حضوری نیز می‌تواند به شما کمک کند تا مهارت‌های خود را بهبود بخشید. پس از کسب مهارت لازم، می‌توانید به دنبال فرصت‌های شغلی در این حوزه بگردید. برای این منظور، می‌توانید از سایت‌های استخدامی مختلف استفاده کنید. همچنین، شبکه‌سازی با دیگران در صنعت و شرکت در جلسات و همایش‌های صنعتی نیز می‌تواند به شما کمک کند تا فرصت‌های شغلی را پیدا کنید.

 


 

مهارت های مورد نیاز شغل برنامه نویسی پایتون

مهارت های سخت

 • تسلط بر زبان برنامه نویسی پایتون
 • تسلط بر فریمورک های پایتون مانند Django و Flask
 • تسلط بر الگوریتم ها و ساختار داده ها
 • تسلط بر پایگاه داده های رابطه ای مانند MySQL و PostgreSQL
 • تسلط بر نحوه استفاده از API ها 
 • تسلط بر روش های تست و عیب یابی نرم افزار
 • تسلط بر روش های بهینه سازی کد
 • تسلط بر روش های پیاده سازی وب سایت ها و برنامه های وب
 • تسلط بر روش های توسعه برنامه های موبایل 
 • تسلط بر مفاهیم برنامه نویسی شی گرا

مهارت های نرم

تفکر انتقادی – پشتکار – تصمیم گیری – دقت و ریز بینی – کارتیمی – مدیریت استرس – مهارت در گوش دادن – خلاقیت و نوآوری – رهبری و مدیریت – برنامه ریزی – اعتماد به نفس – مسئولیت پذیری – مهارت های ارتباطی – زبان بدن – گزارش نویسی – تعامل و گفتگو – حل مسئله – حل تعارض – انتقاد پذیری – مدیریت زمان – وقت شناسی – خوش قولی – مدیریت بحران – ریسک پذیری

 

وظایف و مسئولیت های شغل برنامه نویسی پایتون

 • تحلیل و طراحی سیستم های نرم افزاری با استفاده از پایتون
 • توسعه نرم افزار های پایتونی برای برنامه های کاربردی مختلف
 • طراحی و پیاده سازی الگوریتم های پایتون
 • توسعه و بهینه سازی بانک های اطلاعاتی با استفاده از پایتون
 • توسعه و پیاده سازی وب سایت ها و برنامه های وب با استفاده از پایتون
 • توسعه و پیاده سازی برنامه های موبایل با استفاده از پایتون
 • تست و عیب یابی نرم افزار های پایتونی
 • حفظ و به روز رسانی نرم افزار های پایتونی
 • آموزش و راهنمایی دیگر برنامه نویسان در زمینه پایتون
 • ارتقاء عملکرد و بهبود کیفیت نرم افزار های پایتونی
 • طراحی و توسعه رابط های برنامه نویسی برای پایتون
 • توسعه و پیاده سازی پلاگین ها و افزونه های پایتون برای برنامه های دیگر

 

پیشرفت و ارتقا در شغل برنامه نویسی پایتون

برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس پایتون حرفه‌ای، می‌توانید کتاب‌های مرجع در حوزه برنامه نویسی پایتون را مطالع کرده و در دوره های آموزشی پایتون شرکت کنید این دوره ها به همراه کتب مرجع می‌تواند به شما در یادگیری اصول اولیه و پیشرفته این زبان کمک کند. پس از اینکه تسلط کافی بر پایتون پیدا کردید بهتر است تا خودتان را با مسائل و پروژه های مختلف درگیر کرده و به چالش بکشید تا در نهایت به تجربه، مهارت و دانش عملی کافی در این زمینه برسید.

 


 

مطلوبیت و محدودیت های شغل برنامه نویسی پایتون

مطلوبیت

شغل برنامه نویسی پایتون نیز مانند بسیاری از مشاغل دیگر دارای مزای و معایب خاص خود می باشد. پایتون یک زبان برنامه‌نویسی ساده و قابل فهم است که برای یادگیری آن نیاز به زمان و هزینه بسیار کمی داریاین زبان برنامه نویسی در حوزه‌های مختلفی از جمله تحلیل داده، هوش مصنوعی، امنیت سایبری، توسعه وب و … کاربرد دارد و با توجه به رشد روزافزون تکنولوژی، بازار کار برنامه‌نویسی پایتون در حوزه‌های مختلف پویا و رو به رشد است.

محدودیت

در برخی حوزه‌های مختلف، افراد با تخصص و تجربه کافی در پایتون کم است. به دلیل رشد روزافزون تکنولوژی، برنامه‌نویسان پایتون نیاز به آپدیت مداوم دارند تا با آخرین تکنولوژی‌ها و ابزارهای کارآمد آشنا شوند. برنامه نویسان به دلیل ارتباط زیاد با فضای مجازی و سیستم خود مانند لبتاب، با مشکلات عدیده ای رو به رو خواهند شد. ضعیف شدن چشم ها، کمر درد، گردن درد و بی تحرکی از سری این مشکلات است.

 

بازار کار و فضای شغل برنامه نویسی پایتون

بازار کار برنامه‌نویسی پایتون در ایران نیز به شدت رشد کرده است. این زبان برنامه‌نویسی در شرکت‌های مختلفی به کار گرفته می‌شود. مراکزی که نیاز به برنامه‌نویس پایتون دارند عبارتند از:

 • شرکت‌های فناوری اطلاعات: شرکت‌های فناوری اطلاعات مانند تلنت، پارس‌آنلاین و … به دلیل استفاده از پایتون در پروژه‌های خود، به دنبال برنامه‌نویسان پایتون هستند.
 • شرکت‌های تحلیل داده: پایتون به دلیل قابلیت‌های تحلیل داده‌ای بسیار قوی، در شرکت‌های تحلیل داده مانند داتاپال و … نیز استفاده می‌شود.
 • شرکت‌های امنیت سایبری: پایتون به دلیل قابلیت‌های امنیتی بسیار قوی، در شرکت‌های امنیت سایبری مانند تراست‌ویز و … نیز استفاده می‌شود.
 • شرکت‌های توسعه وب: پایتون به دلیل سادگی و قابلیت انعطاف‌پذیری بسیار در توسعه وب نیز استفاده می‌شود. شرکت‌هایی مانند دیجی‌کالا، زیبال، دیجی‌پارس و … از پایتون در توسعه وب خود استفاده می‌کنند.

برنامه‌نویسان پایتون می‌توانند در سمت‌های مختلفی از جمله تحلیل داده، هوش مصنوعی، امنیت سایبری، توسعه وب و … فعالیت کنند. در هر یک از این حوزه‌ها، فرصت‌های شغلی بسیاری وجود دارد که می‌توانید به دنبال آن‌ها بگردید. به عنوان مثال، در حوزه تحلیل داده، می‌توانید به عنوان یک داده‌شناس، داده‌های شرکت را تحلیل کنید و با استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی، پیش‌بینی‌های دقیقی را ارائه دهید. در حوزه امنیت سایبری، می‌توانید به عنوان یک متخصص امنیت سایبری، شبکه‌ها و سیستم‌های شرکت را از حملات سایبری محافظت کنید.

 

تیپ شخصیت مناسب شغل برنامه نویسی پایتون

یکی از فاکتور های تعیین کننده موفقیت یا عدم موفقیت در یک شغل، تناسب روحیه و شخصیت افراد با آن شغل است لذا دانستن این مهم میتواند کمک بسیاری به موفقیت افراد در آینده شغلیشان داشته باشد. تیپ شخصیتی مناسب متقاضیان شغل برنامه نویس پایتون بر اساس تیپ های شخصیتی MBTI عبارت است از:

 • ISTJ: شخصیت دقیق و دقت‌گرا که به دنبال رسیدن به نتایج دقیق و مطمئن است. آنها از تجربیات گذشته خود برای پیش بینی و حل مسائل استفاده می‌کنند.
 • INTP: شخصیت خلاق و نوآور که به دنبال کشف راه‌حل‌های جدید و ابداعی است. آنها علاقه‌مند به تحلیل و بررسی جزئیات هستند و به دنبال یافتن راه‌حل‌های منطقی هستند.
 • ISTP: شخصیت صبور و پشتکار که علاقه‌مند به حل مسائل پیچیده و دشوار است. آنها به دنبال یافتن راه‌حل‌های عملی و قابل اجرا هستند و با استفاده از تجربیات قبلی خود، به دنبال بهینه‌سازی فرآیندها هستند.

 

استخدام برنامه نویس python پایتون

 

شرکت ها و کارفرمایان همچنان در زمینه شغل مذکور خواهان استخدام نیروهایی با تخصص های زیر هستند :

استخدام برنامه نویس django دی جانگواستخدام برنامه نویس fullstack فول استک

 

مدرک تحصیلی مورد نیاز جهت استخدام به عنوان برنامه نویس پایتون :

زیر دیپلم (سیکل)دیپلمکاردانی (فوق دیپلم)کارشناسی (لیسانس)کارشناسی ارشد (فوق لیسانس)دکترا و بالاتر

 


 

کارفرمایان در استان های زیر به دنبال جذب نیروی برنامه نویس پایتون هستند:

آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی ، اردبیل ، اصفهان ، البرز ، ایلام ، بوشهر ، تهران ، چهارمحال بختیاری ، خراسان جنوبی ، خراسان رضوی ، خراسان شمالی ، خوزستان ، زنجان ، سمنان ، سیستان و بلوچستان ، فارس ، قزوین ، قم ، کردستان ، کرمان ، کرمانشاه ، کهکیلویه و بویر احمد ، گلستان ، گیلان ، لرستان ، مازندران ، مرکزی ، هرمزگان ، همدان ، یزد

 

استخدام برنامه نویس پایتون استخدام برنامه نویس python دورکاری پاره وقت کاراموز برنامه نویس مسلط به پایتون python developer programmer زبان برنامه نویس پایتون

 

بخشی از خدمات سامانه استخدام نیروی انسانی :

در سامانه استخدام نیرو مشاغل بر اساس دسته بندی و نمایش ویژگیهای شغلی، بطور دقیق با تمام جزئیات درج می گردند. کارفرمایان با مراجعه به سایت و ایجاد آگهی استخدام، می توانند طبق فرمت از پیش تعیین شده اقدام به تکمیل فرمهای استخدام نمایند.

ارسال خودکار رزومه شما به تمامی شرکت هایی که به دنبال استخدام برنامه نویس پایتون هستند

رزومه شما برای تمامی شرکت ها که نیاز به برنامه نویس پایتون و به شخصی با تخصص های شما دارند ارسال خواهد شد و کارفرمایان پس از بررسی رزومه شما با شما تماس خواهند گرفت.

دریافت آگهی های استخدام مرتبط با رزومه

با ثبت رزومه میتوانید تمامی فرصت های شغلی منتشر شده در دسته ی برنامه نویس پایتون را که مطابق رزومه شما هستند دریافت کنید.

ایجاد صفحه اختصاصی رزومه و انتشار در بانک رزومه

با ثبت نام و ایجاد رزومه در سامانه، رزومه شما در بانک رزومه منتشر شده و در دسترس تمامی کارفرمایانی که متقاضی نیرو با تخصص شما هستند قرار می گیرد.